Домашня » Історія КЕР

Історія КЕР

14 листопада 2012 року пройшло засідання ініціативної групи НУО зі створення Координаційного майданчику для вироблення організаціями громадянського суспільства спільного бачення щодо розробки стратегії розвитку соціальної політики в Україні при Центрі перспективних соціальних досліджень Міністерства соціальної політики та НАН України (далі – КЕР). Наказом директора Центру Ільчуком Леонідом Івановичем 29 листопада 2012 року створено Координаційно-експертну раду з питань соціальної політики та затверджено «Положення про Координаційно-експертну раду з питань соціальної політики». Ініціаторами створення КЕР виступили всеукраїнські благодійні організації, які надають соціальні послуги уразливим соціальним групам, зокрема: бездомним; звільненим з місць позбавлення волі тощо. Основними ініціаторами виступили ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій» та МБФ «Карітас України».

7 грудня 2012 року в приміщенні МБФ «Крітас України» пройшло перше засідання Координаційно-експертної ради.

20 травня 2015 року, у зв’язку з об’єднанням Центру перспективних соціальних досліджень з Науково-дослідним інститутом праці і зайнятості населення Міністерства соціальної політики і НАН України, наказом директора Інституту від 20 травня 2015 року №28 на підставі листа-погодження Мінсоцполітики від 19.05.2015 року №7255/0/14-15/014, було затверджено нове Положення про Координаційно-експертну раду з питань соціальної політики Науково-дослідного інституту праці і зайнятості населення Міністерства соціальної політики і НАН України.

За період з 2012-2015 років КЕР провела близько 50 засідань, круглих столів та конференцій, на яких обговорювались проблемні питання реформування соціальної сфери України. Участь в діяльності КЕР приймали експерти відомих всеукраїнських та міжнародних організацій, таких як ЮНІСЕФ, МБФ «Крітас України» Всеукраїнська мережа ЛЖВ, Бюро соціальних та політичних розробок, Українська федерація убезпечення, Всеукраїнська Асоціація безпеки дорожнього руху, Соціальна служба ВІФАНІЯ, Всеукраїнський рух «Подолання», ВГО «Інститут соціальної політики», «Український форум благодійників», Міжнародна громадська організація «LHSI», ВГО «Народний контроль» інші фахові організації. Експерти організацій, які беруть участь у роботі КЕР, а також експерти Центру перспективних соціальних досліджень, які розробили низку аналітичних матеріалів та проектів нормативно-правових документів, щоі стосуються реформування системи надання соціальних послуг (нова редакція ЗУ «Про соціальні послуги», зміни до Бюджетного та Податкових кодексів тощо), державних соціальних стандартів, обговорення проблем впровадження методики визначення вартості життя тощо.

Експертами КЕР була ініційована розробка «Соціального маніфесту Майдана», підготовлена низка пропозицій щодо комплексного реформування соціальної сфери в Україні. Щоквартально КЕР видає бюлетені стосовно своєї діяльності.

Виберіть мову:

Усі сторінки сайту