Домашня » Новини » Семінар щодо Європейського кодексу соціального забезпечення та Конвенції МОП №102

Семінар щодо Європейського кодексу соціального забезпечення та Конвенції МОП №102

    13 грудня 2017 року в приміщенні Мінсоцполітики України відбувся міжнародний семінар щодо Європейського кодексу соціального забезпечення та Конвенції МОП №102. Співорганізаторами семінару були Міністерство соціальної політики України, Департамент Європейської соціальної хартії, Рада Європи та Міжнародна організація праці (МОП). Відкриття семінару забезпечили заступник Міністра соціальної політики України Микола Шамбір, керівник Департаменту Європейської соціальної хартії, виконавчий секретар Європейського комітету соціальних прав Ради Європи Режіс Брійя, та національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук, які зазначили про важливі аспекти ратифікації Конвенції МОП №102 та Європейського кодексу соціального забезпечення, а також відзначили про цінність такої тісної співпраці між Радою Європи та МОП, які є провідними міжнародними організаціями у формуванні соціально-трудових стандартів у світі.

    У роботі семінару виступили із цікавими доповідями та презентаціями міжнародні експерти від Ради Європи та МОП. Зокрема, координатор Європейського кодексу соціального забезпечення Департаменту Європейської соціальної хартії від Ради Європи Шейла Хіршінгер представила короткий огляд Європейського кодексу соціального забезпечення. Валерія Нестеренко – спеціаліст з питань статистики Департаменту соціального захисту від Міжнародної організації праці зробила презентацію на тему «Визначення базової заробітної плати стандартного бенефіціара відповідно до Європейського кодексу соціального забезпечення та Конвенції МОП № 102». Колишній член Європейського комітету соціальних прав, директор кафедри соціальної політики Талліннського університету з Естонії – Лаурі Леппік виступив із презентацією «Європейський кодекс соціального забезпечення та Європейська соціальна хартія: зв’язок між Кодексом та відповідними положеннями Хартії». Кароліна Кірінчіч-Андріцу, яка є заступником голови Бюро Урядового комітету від Міністерства праці, соціальної політики та соціальної солідарності Греції, презентувала матеріали на тему «Урядовій комітет Європейської соціальної хартії та Європейського кодексу соціального забезпечення: надання національних доповідей та прийняття проектів резолюцій про застосування Кодексу».

У роботі семінару взяли участь представники Мінсоцполітики від профільних департаментів, які займаються питаннями соціального захисту, страхування та соціальної допомоги. Також були присутні та приймали активну участь представники центрального апарату Державної служби зайнятості, Пенсійного фонду України, Державної служби статистики України, Федерація профспілок України тощо.

Наталія Попова була модератором семінару, яка є провідним куратором робочої групи з розроблення плану заходів щодо імплементації положень Конвенції МОП№102 та Рекомендації МОП №202. Вона доповіла про хід підготовки проекту „нульової” доповіді щодо виконання Кодексу та першої доповіді щодо виконання Конвенції № 102.

Від Науково-дослідного інституту праці і зайнятості населення взяли участь: Наталія Поляк, к.е.н., завідувач відділу соціального прогнозу, та Коцюба О.В., к.ф.-м.н., завідувач відділу проблем пенсійного страхування.

Завідувач відділу Поляк Наталя, яка також входить до членів робочої групи з розроблення плану заходів щодо імплементації положень Конвенції МОП№102 та Рекомендації МОП №202, доповіла про головні аспекти та проблеми, які виникли у ході опрацювання Формуляру до Конвенції МОП №102 для підготовки першої доповіді України щодо виконання цієї Конвенції. Також висловила свої запитання до міжнародних експертів, зокрема ті, які виникали при заповненні формуляру по Конвенції МОП №102, та закликала долучитися до обговорення всіх учасників семінару, що допоможе у подальшому врахувати недоліки і якісно підготувати фінальний варіант Доповідь Уряду України по виконанню Конвенції №102.

Необхідно зазначити, що науковці відділу соціального пронозу займаються дослідженням питання щодо відповідності норм національного законодавства у сфері соціального захисту та соціального забезпечення нормам Європейського кодексу соціального забезпечення та Конвенції №102, протягом багатьох років. І саме завдяки активній участі та науковим дослідженням співробітників Інституту, які виконувались на замовлення Мінсоцполітики України, була підготовлена база та відповідні обґрунтування для ратифікації Конвенції №102 та підписання Європейського кодексу соціального забезпечення у 2016 році.

 

Крім того, Мінсоцполітики звернулося до Науково-дослідного інституту праці і зайнятості населення з проханням щодо виконання до 1 липня 2018 р. роботи «Доповідь Уряду України щодо імплементації положень Конвенції МОП №102».

Закриття семінару зробила заступник Міністра з питань європейської інтеграції – Олександра Чуркіна.

 

Виберіть мову:

Усі сторінки сайту