Домашня » Новини » Толерантність як цивілізаційна ознака сучасного демократичного суспільства

Толерантність як цивілізаційна ознака сучасного демократичного суспільства

16 травня 2019 р. 2019 року відбулася ХVІІІ науково-практична конференція на тему: Толерантність як цивілізаційна ознака сучасного демократичного суспільства.

Організатори: ВНЗ «Національна академія управління», кафедра суспільних наук; Науково-дослідний інститут праці і зайнятості населення Міністерства соціальної політики України і НАН України

ВНЗ «Національна академія управління» у 2001 р. започаткувала суспільно-науковий проект «Духовні цінності українського суспільства у світлі співпраці суспільствознавства і богослов’я». У рамках цього проекту проводяться щорічні науково-практичні конференції, присвячені гуманітарним проблемам сучасності. Ці конференції є майданчиком для відкритої дискусії, в якій беруть участь представники різних конфесій та вчені різних галузей.З 2003 року співорганізатором проекту став Центр перспективних соціальних досліджень Мінсоцполітики та НАН України, а згодом і НДІ ПЗН Мінсоцполітики і НАН України.

З доповіддю на тему: «Соціальне призначення толерантності в Українському суспільстві (соціальна толерантність)» виступив В.о. директора Інституту Леонід Ільчук.

Були розглянути наступні тематичні напрями: Толерантність суспільства як загальносвітова та національна проблема; Сучасні принципи толерантності суспільства; Ознаки толерантності суспільства; Економічні основи толерантності суспільства; Соціальні чинники толерантності суспільства; Морально-правові засади толерантності суспільства; Толерантність в системі культури та мови; Толерантність в релігійному середовищі; Міжконфесійний діалог і проблеми толерантності; Канонічні засади міжконфесійного діалогу в Україні; Значення об’єднання Православних Церков України для забезпечення толерантних відносин у суспільстві; Толерантність як механізм саморегуляції поліетнічного суспільства; Моральні та правові засади толерантності в сім’ї та побуті; Проблеми толерантності в системі освіти; Толерантність у молодіжному середовищі; Гендерна та вікова толерантність: сучасні проблеми в Україні

В конференції прийняли участь науковці, представники духовенства, урядовці. На секціях: «Теоретичні та практичні питання толерантності сучасного демократичного суспільства» та «Толерантність в соціальних сферах українського суспільства: проблеми та шляхи подолання» науковці Інституту активно обговорювали проблемні питання соціальної політики та дискутували щодо ймовірних шляхів їх вирішення.

Виберіть мову:

Усі сторінки сайту